Vážení rodiče,

zde pro Vás máme pár důležitých informací ohledně stravování Vašich dětí:

Oběd, který dostane dítě ve školní jídelně, je výsledkem velkého kompromisu. Určitý názor na jídlo máme my ve školní jídelně, jiný stát, který ho finančně dotuje, a proto si stanovuje poměrně přesná pravidla, přesněji klade na nás 2 požadavky, a to:

a) Finanční limit na nákup potravin, z nichž bude oběd připraven.
b) Průměrnou měsíční spotřebu určitých druhů potravin na jeden oběd (tzv. spotřební koš).

ad a) Cena, kterou dětem zaplatíte za obědy jde celá na nákup potravin, vše ostatní co se týká kuchyně, hradí stát (energie, vybavení, zařízení, platy,...).

Daří se nám celkem dobře financovat kvalitní potraviny. Máme radost, že mezi naše dodavatele patří: Farma Diviš (mléko a mléčné výrobky), Poctivá farma Kozohorských (bio hovězí maso), Krůtí farma Druhaz a Farma Loužná (drůbež), Karel Gregora (ovoce, mošty),...

ad b) Spotřební koš stanovuje, jaké výživové požadavky mají splňovat jídla podávaná ve školní jídelně. Legislativně jsou stanoveny určité skupiny potravin (maso, mléko, mléčné výrobky, luštěniny, ovoce, zelenina, brambory,...) a jejich doporučená spotřeba na dítě a den. Výpočtem spotřebního koše pak jídelna dokumentuje, jak tyto normy dodržuje.

Proto každá školní jídelna musí zahrnovat do svého jídelníčku pravidelně luštěniny, mléko, maso,.... Například u mléka je to opravdu složité, tu pro někoho vysokou normu dodržet, a proto děti např. dostávají mlíčka a mléčné produkty domů.

Z Madety a.s. využíváme kvůli výrazně nižším cenám nabídky výrobků s kratší zárukou ve standardní kvalitě. Objednáváme z této nabídky většinou jogurty...sledujte proto, prosím, pečlivě dobu trvanlivosti, která je většinou do týdne.

Od 1.9.2022 dochází ke zvýšení stravného podle Vyhlášky č. 272/2021 Sb.

Výše stravného

3-6 leté                     6-7 leté *

přesnídávka                          9,--  Kč                     9,--  Kč

oběd                                    25,-- Kč                    27,-- Kč

odpol.svačina                        9,-- Kč                      9,-- Kč

Celodenní stravování           43,-- Kč                    45,-- Kč

*) platí již od září pro děti, které dovrší 7 let během školního roku

Před nástupem do školky vás požádáme o úhradu 1 000,- Kč jako zálohu na stravné na účet číslo 78-966020237/0100, s variabilním symbolem vašeho dítěte. Tato záloha bude vrácena (započtena) při ukončení školní docházky.

Stravné se hradí zpětně do 15. dne (tzn. za obědy v září vám strhneme/zaplatíte platbu v říjnu.  Abychom mohli stravné strhávat sami (inkasovat), potřebujeme od vás souhlas neboli potvrzení o povolení k inkasu. Můžete si ho nastavit v internetovém bankovnictví a vytisknout potvrzení nebo dojít do banky, kde vám s tím pomohou. Potvrzení vám můžeme v papírové formě poskytnout i u nás v kanceláři školní jídelny. V případě sourozenců prosím pozor na dostatečný limit pro inkasa a měsíční frekvenci plateb (musíme strhnout 2 platby).

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte na nás obrátit.

S díky za vaši pozornost

Eva Sklářová (vedoucí školní jídelny)