Vítejte v MŠ Čtyřlístek Strakonice

Mateřská škola má dlouholetou tradici. Provoz byl zahájen 1. června 1951 ve dvou třídách v budově České zbrojovky, postupně byla otevřena třetí a čtvrtá třída. V srpnu 1991 byla celá mateřská škola přestěhována do nově zrekonstruované budovy bývalých územních jeslí v Holečkově ulici ve Strakonicích. 1. července 2002 vstoupila mateřská škola do právní subjektivity  s novým názvem "Čtyřlístek".

Mateřská škola Čtyřlístek je umístěna v centru města, avšak v klidném prostředí, stranou hlavních komunikací. Škola je čtyřtřídní, s kapacitou 88 dětí a vlastní školní kuchyní, která zajišťuje celodenní stravování dětí.

K mateřské škole patří rozsáhlá zahrada, zastíněná vzrostlými stromy s altány, pískovišti, herními prvky, bazénem a posezením. Vydlážděné plochy na terasách v okolí budovy využívají děti k dopravní výchově a různým  pohybovým aktivitám.